Biográfia
2024. február 2-án sor került a régóta várt csuklóműtétjére.
Május 23-án kész lett a Paks városának írt dal (Jöhet a taps – Ez Paks!), melyben több kiváló énekes és zenész mellett a Cotton Club Singers egyik énekese, a ma már tenoristaként is sikeres László Boldizsár is főszerepet vállalt.
Júliustól, habár nem javult a várt állapotúra a keze, azért végre újra koncertezhetett.
Augusztus–szeptember: hangszerelőként segített befejezni Vadkerti Imre évek óta készülő lemezét.
December 20-án megjelent első regénye, a Paraplé.
1998-tól a mai napig több mint 30 nagylemezen több mint 200 munkája (zene, szöveg, hangszerelés) jelent meg.
2023. Egy kiújult kézsérülés miatt – hangszeres zenészként – koncertek szempontjából majdnem az egész éve kimaradt.
Átdolgozta korábban már elkészült verses mesekönyvét és a regényét.
Megbízást kapott egy Paks városát népszerűsítő dal megírására.
2022. Koncertteendői mellett regényt írt Paraplé címmel.
Több új saját dalt is szerzett, de ezek nem kerültek kiadásra, csak klubkoncerten mutatott be néhányat a közönségének.
2021 elején ismét az A Dal (volt Euróvíziós Dalfesztivál) színpadára állt, a zenekarán kívül Torres Dani és Vadkerti Imre társaságában, a Legyen másnak is jó dalával, mellyel ismét középdöntős lett.
Még ebben az évben megjelentette online az Emlékezek című dalát.
Befejezte Vadkerti Imre dalainak megírását, tizenegy szerzemény született.
2020. Korábban is írt már olykor verseket, novellákat, de a pandémia alatt verses mesekönyvet is alkotott a Holvoltholnemország lemezhez, melyhez illusztrációkat is készített.
Ismét Horváth Attila ajánlásával került hozzá egy megbízás, Vadkerti Imre (Kormorán együttes) szólólemezének megírása, melyen elkezdett dolgozni.
Év végén online megjelent a Legyen másnak is jó című dala.
2019. április 6-án nagy sikerű lemezbemutató koncerten mutatták be az Akusztikum lemezét (27 zenésszel) a Stefánia Palotában. A közönség soraiban három legenda is ott ült, Charlie, Horváth Attila és László Attila.
Augusztus 10-én, Weisz Viktor Hiteles vallomás című lemezbemutató koncertjén, Viktor zenekarának tagjaként együtt muzsikált Charlie-val.
Megjelent az Alma együttesből alakult Kifli zenekar előadásában a Holvoltholnemország című gyereklemez, melynek szerzője és a tíz dal egyikében előadó is.
Még ebben az évben megjelentetett egy dalt online, melyet a Badacsonyi Borfesztiválhoz írt (Badacsonydal).
2018. Havi rendszerességű pesti klubestjei egyikén (április 12-én) közös, sztorizós műsort készített mentorával, Horváth Attilával, amiben kizárólag Attila által írt szövegű dalokat adott elő egy szál gitárral, melyekről aztán a legendás dalszövegíró beszélt. (Ezt a műsort a későbbi években többször megismételték.)
Megjelent a Weisz Viktornak írt, Hiteles vallomás című album, melyre tizenkét szerzeményt írt. (Sztárközreműködő Charlie és László Attila.)
Szintén ebben az évben jelent meg ötvenedik születésnapja alkalmából az Akusztikum című új, saját albuma, melyen hat régi dala és hat új kapott helyet akusztikus hangszerelésben. (Kiemelt közreműködő művész barátai: Weisz Viktor, Fekete Jenő, Roy, Móré Nándor, Kontor Tamás, Kegye János, Makó Béla, Dudás Zoltán „Indián Joe” és Horváth Misi.)
2017. április 3-án Bencze Attila műsort forgatott vele, róla a Sláger TV számára (Nektek írtam a dalt), melyben az egyik vendég, Leslie mentora, Horváth Attila (többek közt az összes Piramis-, az összes Charlie- és egy szöveg kivételével az összes Balázs Fecó-dal legendás dalszövegírója) gyakorlatilag kijelentette, hogy benne látja az utódját.
2016. Kora tavasszal klipet forgatott Chris Rea magyarított Road to hell-jére (Pokoli út).
Megjelent a Szabó Leslie Band Új oldal című albuma. (Sztárközreműködők: Tátrai Tibor, Group’n’Swing, Torres Dani, Bokor Marianna.)
Még ebben az évben megjelent Szekeres Adrien Megállók című szimfonikus albuma, amelyre ismét írt két dalszöveget.
Ősszel klipet forgatott a Not sad song című dalára.
Ettől az évtől egyszerre három albumon dolgozott szerzőként és hangszerelőként.
2015. A Capriccio zenekarnak írt még egy szöveget. Ezenkívül három újabb saját szerzeményt jelentetett meg online.
Szintén ebben az évben rákerült egy szerzeménye a Group’n’Swing zenekar Most légy férfi című albumára, amiben maga is közreműködött.
Ezeken kívül megjelent Bokor Marianna első albuma (Indulhat a show), amelyen hat dal szerzője, hangszerelője.
Nyáron klipet forgatott Badacsonyban a Jó bor című dalához.
Új albumon kezdett dolgozni megújult zenekarával.
2014-ben jelentkezett Hogy segíthetnék? című dalával az Eurovíziós Dalversenyre, mellyel a harminc legjobb szerzemény közé válogatták.
Ebben az évben adta ki harmadik szólólemezét Bor, Mámor stb. címmel, melyen a magyarított Road to hell (Pokoli út) mellett tizennégy saját szerzeménye szerepel.
Még ebben az évben írt egy újabb dalszöveget Sas Sándor paralimpikon barátjának, valamint hármat a Capriccio zenekarnak, és az év végén megjelentetett két új dalt online.
2013. Új szólóalbumon dolgozott, miközben ismét bezsebelt egy engedélyt egy világsláger magyarításához, ezúttal Chris Rea Road to hell-jéhez. Ezeken kívül Bokor Marianna első lemezén is elkezdett dolgozni.
2012-ben egy újabb külföldi slágerhez (98 Degrees feat. Stevie Wonder: True to your heart), a Mulan II. egyik betétdalának magyar verziójának szövegére kapott engedélyt. Ezt Móré Nándor barátja zenekarával (MN Group) készítették el, Pribolyszki Mátyás közreműködésével.
2010-től főleg a koncertezésre fordította a figyelmét.
2009. Klipet forgatott az A zene mindig kell című szerzeményének új verziójára, melynek anyaga sajnos elvész.
Még ebben az évben megjelent Szekeres Adrien második szólóalbuma (Olyan, mint te), melyen ismét jegyez két dalszöveget.
2008. Klipet forgatott Heincz Gáborral (Biga) Rodosz szigetén a Minden, ami szép című dalára.
Sas Sándor paralimpikon barátja lemezére (Így élek én) ír öt dalszöveget, köztük a 2008-as Paralimpiai induló szövegét.
2007. Megjelent egy-egy dalszövege Éliás Gyula Jól vagyok című albumán, valamint Emilio Miért búcsúznánk? lemezén. Megírta és huszonkilenc énekes kollégájával (többek között Roy, Bebe, Judy, Takáts Tamás, Tóth Vera, Pierrot és még sokan mások) felvette az Együtt a zenéért elnevezésű, a CD-hamisítványok és az illegális letöltések elleni kampány dalát.
Még ez év végén megjelent az A Dalnok könyve című dupla albuma, melyen harminc saját szerzeménye kap helyet.
2006. Otthagyta kiadóját, és ettől az évtől saját kiadásban adja ki az albumait.
Ebben az évben kezdett neki egy dupla album megírásának és felvételeinek.
Emellett megjelent Kontor Tamás első albuma (Rengeteg év), melyen két, valamint az Unisex (Kósa Ivettel) következő albumán egy dalszöveggel jelentkezett.
Elkészítette első saját gyártású klipjét (Bulvár buli).
Ezek mellett a legendás dalszövegíró, Horváth Attila (többek között az összes Balázs Fecó-, Piramis- és Charlie-szám szövegírója) ajánlására ő lett a szerzője annak a dalnak (Nekünk így kerek a világ – az elmúlt hatvan év), aminek számos hazai élő és azóta sajnos már nem élő legenda (például Bródy János, Charlie, Somló Tamás, Dinnyés József és még sokan) lesz az előadója, évadról évadra változó illusztris névsorral.
2005. Megjelent első klipje Utazás című dalára, mely országos slágerré válik. Tavasszal telt házas lemezbemutató koncertet adott a Művészetek Palotájában.
Még ebben az évben megjelent egy szövege az új Unisex (Szabó Mariannal) Unisex 2.0 című albumán, valamint elkészült második klipje George Michael Last Christmas világslágerének általa írt magyar szövegével (Lesz minden), melyet még három évvel ezelőtt írt Éliás Gyulának, s amelyre szintén engedélyt kapott.
Szintén ebben az évben közreműködött a Megasztárok karácsonya albumon.
2004. A Megasztár után megjelent első szólólemeze (Van hova és van miért) tizennégy saját szerzeménnyel, melyet a sajtótájékoztatón Bródy János méltatott az újságírók előtt.
Még ebben az évben megjelent Fekete Jenő zenekarának, a Muddy Shoesnak Cool című albuma, amin szintén jegyez egy szöveget.
2003-ban két albumon (Fool moon: Csillagok, Emilio: Nagyon nagy világ) öt dalszövege jelent meg, valamint szintén ebben az évben a TV2 kérésére hét dalszöveget írt a Dalnokok Ligája című műsorhoz a Hooligans zenekarnak.
Ez év ősszel jelentkezett a Megasztár első szériájába, ahol aztán a tizenkét döntős egyikeként kedveli és ismeri meg az ország. Ő írta a minden adás végén elhangzó Búcsúdalt.
2002-ben három albumon (Józsa Alex: Nem nyugszom, Staff együttes: Non stop, Roy és Ádám: Valahol valamikor) huszonkét dalszövege jelent meg.
2001. Saját nevén működő zenekarával három stúdiófelvételt jelentetett meg online, és Szekeres Adrien első szólólemezére (Futok a szívem után) írt két dalszöveget.
2000. Három nagylemezen (Escape együttes: Meseautó filmzene, Környei Attila–Kozma Tibor: No szmoking, Roy és Ádám: Most jövünk mi) tizenkét dalszövege jelent meg.
1999-ben engedélyt kapott Sir Paul McCartney Ebony and Ivory világslágerének magyar szövegére (Feketén a hófehér), melynek a feldolgozását a szerző ezelőtt még semmilyen nyelvre nem engedélyezett a világon.
Ebben az évben megjelent a Roy és Ádám produkció első lemeze, amelyen nyolc dalszöveget jegyez.
1996-ban írta első felkérésre született dalszövegeit, a Trambulin, a Csak egy pillanat és az A csapból is én folyok címűeket.
1995-ben kapta meg a máig is mindig vele tartó fekete, Epiphone márkájú elektroakusztikus gitárját. Ebben az évben készültek el első profi stúdiófelvételei.
1994-ben egy másik gitáros barátjával pár hónapig Németországban és Hollandiában utcazenészkedett, de felléptek néhány klubban is.
1993-től Roy-jal együtt utcazenészek lettek főleg a Halászbástyán, de néha a Balatonon is, majd ezzel párhuzamosan egyre sűrűsödnek fellépéseik egyetemi klubokban, pubokban. Ebben az évben megvalósulnak Leslie első szóló fellépései is.
1991-ben teljes figyelemmel kanyarodott vissza a zenéhez, amit a táncos évei alatt sem hanyagolt el. Megalakult első kisegyüttese Éj menüett néven, ahol már saját szövegű dalai is a repertoárba kerültek. Hamarosan megismerte Kohánszky Rajmundot, aki a későbbi Roy és Ádám produkció énekese, majd énekes-basszusgitárosa lett.
1990-ben tánccsapatával letették az ORI-vizsgát. Ennek ellenére tánckarrierje hamarosan véget ért.
1986-ban, egyik csapattársával ifjúsági páros kategóriában elsők a tévé által is közvetített Országos Diszkótáncversenyen.
1984-ben néhány hangszerész osztálytársával együtt break-táncos lett. Fellépett szállodákban, diszkókban, egyéb rendezvényeken, majd szerződést kapott a kor kiváló külföldi artistáit és művészeit is felléptető Maxim Varietébe. Egy táncverseny győzteseként csapata felvételt nyert az Artistaképzőbe is, amit nem vett komolyan, otthagyta.
1982-ben megkapta első zongoráját, amin önállóan tanult meg játszani.
1979-től 1983-ig az általános iskolában gitáros beatklubba járt. Az általános iskola elvégzése után gitáron magát képezte tovább.
1975-től 1983-ig a XIII. kerületi zeneiskolában tanult hegedűn.
1974-ben zenei előkészítőbe járt.
1968. szeptember 4-én született Budapesten.